Наш настоятель протоієрей Юрій отримав високу богослужбову відзнаку з рук Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія

За багаторічний труд духовний і  фізичний, котрий несе наш настоятель, очолюючи нашу парафію ось уже 10-й рік, а до цього все своє життя присвятивши служінню Богові, у Володимирському Соборі був нагороджений правом носіння митри – найвищої нагороди в православній церкві.

Дякуємо Блаженнішому митрополиту Епіфанію  за оцінення трудів нашого настоятеля протоієрея Юрія на ниві пастирського служіння і проповіді слова Божого. Аксіос!

Від усього серця вітаємо нашого настоятеля о.Юрія з отриманою нагородою і  почесним званням митрофорний протоієрей!

Під час богослужіння митра нагадує про терновий вінець, котрим був коронований Спаситель. Цей звичай Християнство запозичило від Старозавітної Церкви, де первосвященики носили на головах особливу пов’язку (кидар) зі словами «Святість Господа». Такими ж пов’язками в першому столітті прикрашали свої голови апостоли Іоан Богослов і Яків – брат Господній. Вони символізували плат, котрим була перев’язана голова Спасителя під час Його погребіння і який потім став свідченням Його Воскресіння з мертвих. Із VІ століття під час богослужінь почали вживатись головні убори у вигляді корон візантійських імператорів, що прикрашались дорогоцінним шиттям і священними зображеннями. Сучасного вигляду митра набула у ХVІІІ столітті. Це богослужбовий головний убір сферичної форми, по боках якого розміщуються іконки Ісуса Христа, Божої Матері, Іоана Предтечі та інших святих та прикрашений дорогоцінностями різної вартості.

За матеріалами публікації

12/04/2023 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post