Поминальна Дмитрівська субота

В останню суботу перед 8 листопада, Днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського, прийнято поминати покійних родичів.

Традиція поминання покійних в суботу перед днем ​​пам’яті великомученика Димитрія Солунського була встановлена ​​князем Дмитром Донським після битви на Куликовому полі. Куликовська битва завершилася в день Різдва Пресвятої Богородиці 8 вересня 1380, після чого князь Димитрій Іоаннович відвідав Троїце-Сергієву лавру. У Троїцькій обителі зробили поминання православних воїнів, полеглих у Куликовській битві, заупокійним богослужінням і спільною трапезою.

У 2017 році поминальна субота перенесена на 28 жовтня через збіг зі святом Казанської ікони Божої матері (4 листопада).

Як і будь-який поминальний день, відзначається вчиненням панахид, поминальних молитов, відвідуванням кладовищ і спеціальними поминальними трапезами.

Напередодні, в п’ятницю ввечері, в храмах служиться так званий Парастас – поминальна вечірня служба. А в саму суботу з ранку відбувається заупокійна літургія з панахидою.

Отець Юрій та ієрей Богдан

Проповідь

Зі святими упокой Христе душі спочилих рабів твоїх,

там де немає ні недуги ні журби, ні зітхання, але життя безкінечне!

Співслужив ієрей Богдан

06/11/2017 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post