Таїнство вінчання

Таїнство шлюбу, яке частіше за все називають просто вінчанням, – це благословення нареченого та нареченої (чоловіка і дружини) за їх добровільною згодою на подружнє життя, де подається благодать Божа для взаємної допомоги та однодушності, а також для благословенного народження та християнського виховання дітей. Вступаючі у шлюб, чоловік і жінка перед Богом обіцяють одне одному любов, вірність та чесність подружню впродовж усього життя.

Шлюб – це єдина суспільна інституція, яка, відповідно до Святого Письма, була встановлена Богом ще у раю до гріхопадіння людей. Після створення Адама і Єви “благословив їх Бог і сказав їм Бог: плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю і володійте нею” (Бут. 1:28).

Ісус Христос освятив шлюб Своєю присутністю на весіллі в Кані Галилейській. Він також казав: “Бог створив за образом Своїм людину, чоловіком і жінкою створив їх. Заради цього залишить чоловік батька свого і матір і прилучиться до дружини своєї, і будуть двоє одним тілом (Див.: Бут. 2:24). Тож вони вже не двоє, а одна плоть. Отже, що Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає” (Мф 19:4-6).

Для Вінчання необхідно мати:

1. Ікони вінчальні – (Спаситель і Богородиця).
2. Рушники для ікон – 2 шт.
3. Рушник під ноги -1 шт.
4. Рушник пов’язувати руки – 1 шт.
5. Хусточки малі (розміром з носові) – 4 шт.
6. Обручки.
7. Вінчальні свічки.

Духовна підготовка до Вінчання – Сповідь і Причастя:

Як і до кожного церковного таїнства, найкращою і необхідною підготовкою до таїнства вінчання є піст та молитва. За традицією, молоді за тиждень до вінчання приходять до храму, щоб посповідатися та причаститися Святих Христових Тайн (як підготуватися до сповіді і причастя вам розкаже священик).

18/08/2024 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post