ПЦУ у Святошинському районі м. Києва
Home
 

Зі святом святих мучеників Маккавеїв

14 серпня церква відзначає велике свято – Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього та пам’ять семи мучеників Макавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя Єлеазара.

Нинішнє свято встановлене на честь благочестивої традиції виносити у цей день частину Хреста Господнього, звершувати молебні та закликати благословення на всіх потребуючих, що зародилася в Царгороді в давній час.

Та чому ми прославляємо Хрест Господній? Хіба не на ньому розіп’яли Спасителя, хіба правильно вшановувати знаряддя вбивства? Ми прославляємо не смертну кару та її знаряддя, але надзвичайну жертовну любов Божого Сина, Який віддав Своє життя на хресті заради спасіння людства.

Господь закликає нас до діяльної любові, і Сам подає нам приклад. Доказом Його любові до нас стає хресна жертва Сина Божого. І подібно до того, як гробниця, в якій поховали тіло Ісусове, з місця жалоби перетворилася на знак воскресіння, так і Хрест – знаряддя мук і страти, став знаряддям нашого спасіння і видимим знаком переможної жертовної любові Божої.

Тож сьогодні, вшановуючи Хрест Господній, піднесімо молитви до Бога, аби навчив кожного з нас жертовної любові, щоб ми були спроможні нести свій хрест й надалі та правдиво йти за Спасителем.Амінь!

Митрополит Епіфаній

Off 

14/08/2023 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post