Свято Преображення Господнього

Святковий натюрморт

19 серпня 2016 року Церква відзначає велике дванадесяте свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Свято встановлене у пам’ять Преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангеліста – Матвій, Марк і Лука.

Як описують Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів – Петра і братів Заведеєвих, Якова та Івана, вирушив з Кесарії Филиппової в межі Галилеї. Зупинившись біля гори Фавор, що підноситься над пагорбами Галилеї, Ісус став молитися. Стомившись, апостоли заснули. Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв оточений сяйвом: обличчя Його сяяло, як сонце, одяг зробився білішим від снігу і був яскравим, як світло. Поруч з ним стояли два старозавітних пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід. Усіх їх осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: “Це Син Мій Улюблений, Його слухайте”.

В цей день під час Літургії співають:

Преобразився Ти на горі, Христе Боже,
показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було.
Нехай засяє і нам, грішним, світло Твоє споконвічне,
молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі.

Сила молитви

Освячення плодів

Святкові білі шати

19/08/2016 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post