Вербна Неділя

Сьогодні благодать Святого Духа нас зібрала,
і всі, взявши Хрест Твій, промовляємо:
благословен Хто йде в Ім’я Господнє;
осанна в вишніх.
Стихира свята

28-го квітня 2024 року, у храмі на честь Святого Духа  відбулося урочисте богослужіння з нагоди свята входу Господнього в Єрусалим. Це свято також ще називається неділею Ваїй, Квітною або Вербною, неділею.

Вербну Неділю ми зустрічаємо в храмі з гілками в руках. Ці гілки – верби – нагадують нам не тільки про радісну зустріч Господа жителями Єрусалиму, але і про те, що зима не вічна, що прийшла весна, знову все зазеленіло, цвіте і буде приносити плоди. Як часто у багатьох із нас в душі царює зима! Холодно, мертво: не має ні духовних квітів, ні плодів. Але зима замінюється весною: ми знаємо, що немає душі людської, яка не могла б відігрітися, ожити і принести плоди. І ми з нетерпінням чекаємо весняного сонця для нашої душі, коли назустріч Господу ми зможемо принести не тільки зелену гілочку, але й відігріту, ожившу нашу душу. Наше сонце – Господь, квіти нашої оживаючої душі – любов до Господа, до людей, до світу Божого.

28/04/2024 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post