Дмитрівська поминальна субота

У Дмитрівську суботу останній раз за рік, що минає, поминають покійних предків

Православні християни 5 листопада 2016 р. відзначають Дмитрівську поминальну суботу, в яку прийнято поминати родичів.

Дмитрівська батьківська субота відзначається щорічно в суботу перед днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського. День пам’яті Димитрія Солунського відзначається 26 жовтня за юліанським календарем (8 листопада в сучасному літочисленні).

Дмитрівська батьківська субота як день поминання покійних встановлена князем Дмитром Донським після Куликовської битви.

Християни приходять на богослужіння до церкви ввечері в п’ятницю напередодні батьківської суботи. В цей час служать велику панахиду, або парастас. Щоб пом’янути в церкві своїх померлих родичів, потрібно приготувати заздалегідь записки з їх іменами. В якості пожертви на храм прийнято приносити пісні продукти – хліб, солодощі, фрукти, овочі.

Але найголовніше, сумуючи за спочилими, не треба віддаватися журбі зневіри, а скорбити діяльно, молитовно, що буде найкращим клопотанням перед Всевишнім за померлих рідних та близьких.

Читаємо Акафіст за упокоєння спочилих.

08/11/2016 This post was written by Categories: Новини Comments are off for this post